Moje články

Jděte k jádru (aneb web není o barvičkách)

Moje historka: chtěli jsme web, poptali jsme webdesignové firmy, dali jim limit tuším nějakých 60 tisíc. Všechny se nás ptaly, jaké máme rádi barvy a jaké weby se nám líbí. Pak tam nakráčeli blonďák v žabkách s kolegou a nabídli to za 300 tisíc. Spadla mi brada, ale šli jsme do toho.

A začala tvrdá a dlouhá práce. Většina diskuzí vůbec nebyla o barvičkách, ale o samotné naší službě – co vlastně dělá, co ten web má sdělit a komu. Vůbec jsem peněz nelitoval, protože nás vedli k jádru. Proč to vůbec děláme. Co zákazník potřebuje, čím mu jsme přínosní. Kromě dobrého webu, který z toho vylezl, to nakonec mělo velký vliv na celou naši firmu, způsob uvažování, obchodní přístup.

Tím neříkám, že když se chci prezentovat, tak se má platit drahá agentura. Tím říkám, že musím v první řadě dobře odmakat a vyjasnit, jaký je náš záměr, ke komu mluvíme a o co bude bohatší, když si nás koupí.

Jo, proč to taky píšu… jeden z těch kluků se jmenoval Lukáš Plíhal a bylo pro mne fakt zjevením, jak uvažoval a jak uměl věci pojmenovávat. Může snad obohatit i vás, když se podíváte na videa, kde si povídá s Tomášem Hajzlerem ze Svobody v práci. Akorát, že minulý týden Lukáš umřel. Tak dík za všechno a čau.

Komentáře

Budu rád za vaše komentáře. Diskuze je v zájmu kvality moderovaná.
Email nebude zveřejněn